Avtomatizirani namakalni sistem glavnega nogometnega igrišča v Podzemlju

(fotografija nastala 19. marca)

28. 3. 2017 smo na glavnem nogometnem igrišču končno zagnali  avtomatiziran namakalni sistem. Na igrišču je vgrajenih 13 zalivalnih šob, ki športno zelenico v celoti zalijejo v 3 urah in 17 minut. Večletne velike težave klubskih vzdrževalcev, ki so v sušnih obdobjih in v poletju ročno zalivali športno zelenico, so z zaključkom tega projekta dokončno odpravljene. Infrastrukturna pridobitev bo dolgoročno zagotovo pridonesla prihranek in pa v nadaljevanju spomladanskega dela prvenstva kvalitetnejšo pripravo in vzdrževanje športne zelenice. Travna ruša na igrišču pa že kaže svojo "zahvalnost". kljub veliki obremenitvi igrišča s tekmah in treningih osmih tekmovalnih selekcij.

Investiterju Občini Metlika se zahvaljujemo za pomoč.

(fotografija nastala 11. aprila)
Vzdrževalec Peter se zelo trudi igrišče pripraviti na najvišjem nivoju, za kar smo mu v klubu izjemno zahvalni, čeprav mu pri njegovem delu večkrat ne stojimo ob strani. Zalivalna pridobitev mu bo zagotovo v veliko pomoč pri njegovem delu.