športno društvo NK Kolpa

čLANI ZMAGALI, DRUGI BOLJ TAKO, TAKO

čLANI
članska ekipa je v nedeljo 09. 10. 2011 v 8. krogu  Regionalne Ljubljanske LEGEA lige 11/12 na igrišču v Podzemlju proti NK Rudar Trbovlje zmagala z 1:0 (0:0).  Ko je že kazalo, da si bosta ekipi razdelili točke je v 90´ zadel škoflek Filip in slavje v Podzemlju se je pričelo.
NK Kolpa je s šestimi zmagami in dvema porazoma na vrhu lestvice.
(http://www.mnzljubljana-zveza.si/index.cfm?akc=tekmovanja)
 
MLADINCI U-18 

Selekcija mladincev je v soboto  08.10.2011 ob 13.00 uri v 7. krogu 2. lige  MNZ Ljubljana  v gosteh odigrala tekmo z NK črnuče, ki v letošnjem letu igra slabo.   NK Kolpa je vlogo favorita upravičila tudi na igrišču in rutinirano zmagala z rezultatom 0:2 (0:1). Za našo ekipo sta zadela Gorščak Robert (15') in Laj Gregor (87').   Po odigranem VII. krogu selekcija zaseda 4. mesto na prvenstveni lestvici.
(http://www.mnzljubljana-zveza.si/index.cfm?Akc=tekmovanja&liga=503)

V 8. krogu selekcija ponovno odhaja na gostovanje v Medvode  k vodilni ekipi v prvenstvu k NK Jezero Medvode. Tekma bo odigrana v soboto 15.10.2011 ob 12,30 uri.


STAREJšI DEčKI U-14
Selekcija starejših dečkov je v soboto dne 08.10.2011 ob 14.30 uri v 7. krogu 1. lige  MNZ Ljubljana na domačem stadionu v Podzemlju gostila ekipo NK Kalcer Radomlje. Že v 8. minuti je domača ekipa naredila prekršek za prosti strel in sicer nekako na razdalji 20 metrov od svojega gola. Igralec gostujoče ekipe je prosti strel izvedel z neposrednim strelom na naša vrata, strel je bil močan in natančno merjen pod prečko, zaradi česar naš vratar strela ni uspel obraniti. Vsi nadaljnji poskusi naših igralcev, da izenačijo, niso uspeli. Ob polčasu je NK Kolpa tako izgubljala z 0:1. V drugem polčasu se je tekma odvijala nekako v isti intenziteti,  v fazi napada naša ekipa ni uspevala, je pa v 60 minuti naša obrambna vrsta naredila napako, saj je domači igralec nespretno posredoval in presenetil svojega vratarja. Z avtogolom je tako nasprotnik povedel z 0:2, kar je bil tudi končni rezultat. Kljub porazu selekcija ostaja na sredini prvenstvene lestvice, na 8. mestu.
 
  
V naslednjem krogu se starejši dečki srečajo z ekipo, ki je na prvenstveni lestvici uvrščena na tretjem mestu in še ni izgubila tekme. V 8. krogu ekipa tako odhaja na gostovanje v Ljubljano šiška k NK Ilirija 1911 A. Tekma bo odigrana v nedeljo 16.10.2011 ob 11,00 uri.
 
MLAJšI DEčKI U-12
Selekcija mlajših dečkov pa se je po zadnjih krogih slabših predstav  in slabšim izkupičkom nabranih točk le zbrala in na domačem stadionu v Podzemlju pokazala pravo srčno borbo. V soboto  dne 08.10.2011 ob 12,30 uri je v 7. krogu 1. lige  MNZ Ljubljana ekipa gostila NK Kalcer Radomlje. Ekipa A, sestavljena iz mlajših igralcev, na prvi  tekmi  ni uspela zdržati pritiska nasprotnika in je po prejetih treh zadetkih izgubila z rezultatom 0:3. Ekipa B pa je  na prvi tekmi nasprotnika povsem nadigrala in ga celo tekmo pritiskala na njihovi polovici, zaradi česar je tekmec sprožil proti našemu golu le en strel. B ekipa je zmagala z rezultatom 2:0.  V drugi tekmi pa je ekipa A v svoji borbeni in srčni igri presenetila tudi sebe. Naši igralci so kar po vrsti prihajali do nevarnih strelov in vse bolj in bolj oblegali nasprotnikova vrata. A ekipi je uspelo zadeti dvakrat in zmagati z rezultatom 2:0. B ekipi pa v drugi tekmi ni šlo povsem gladko. V igri so bili boljši in nevarnejši tekmec, vendar je nasprotnik po zaostanku 3:1, zmanjšal razliko na 3:2 in v zadnjem napadu nevarno oblegal naš gol tako, da se je ekipa po zadnjem sodnikovem žvižgu oddahnila. Mlajši dečki so uspeli in si priigrali 9 velikih točk.  Po odigranem VII. krogu selekcija ostaja na 8. mestu na prvenstveni lestvici in ostaja v stiku z ekipah iz sredine lestvice.
(http://www.mnzljubljana-zveza.si/index.cfm?Akc=tekmovanja&liga=507)

V 8. krogu mlajši dečki odhajajo v goste v Trbovlje k ekipi NK Rudar Trbovlje.  Tekma bo odigrana v soboto 15.10.2011 ob 10,30 uri.
  
STAREJšI CICIBANI U-10
Selekcija starejših cicibanov pa še naprej igra v svojem zmagovitem slogu. V nedeljo dne 09.10.2011 ob 13.00 uri v VI. krogu E skupine  MNZ Ljubljana je bila na domačem stadionu v Podzemlju boljša od gostov  NK Mirne. NK Kolpa je tekmo odigrala zelo sproščeno, v kateri so vsi naši igralci uživali v predstavi. Starejši cicibani so zmagali z rezultatom 7:2 (4:0). Po odigranem 6. krogu ekipa suvereno zaseda 1. mesto. Do konca jesenskega dela prvenstva tako ostajata še dve tekmi ter si že lahko zastavimo dosegljiv primarni cilj, po polovici odigranega prvenstva – naslov JESENSKEGA PRVAKA.
(http://www.mnzljubljana-zveza.si/index.cfm?Akc=tekmovanja&liga=541)
 
7 . krogu je naša ekipa spet PROSTA.

Na zaprosilo gostov pa so starejši cicibani v torek 11. 10. 2011 ob 16.30 uri na domačem stadionu v Podzemlju odigrali tekmo zadnjega 9. kroga med NK Kolpo in NK Trebnje (tako nam je ostal le še en krog v jesenskem delu). Gostitelji, ki so ustanovili klub pred dvema letoma, in v letošnji tekmovalni sezoni prvič nastopajo v ligah MNZ Ljubljana z dvema selekcijama, so bili za razred slabši nasprotnik. NK Kolpa je zmagala z rezultatom 9:1. Do strelov na nasprotnikov gol in zadetke so prispevali skoraj vsi naši igralci, ki so z izredno kombinatorno igro preigrali nasprotnike v vseh fazah igre iz z lahkoto prihajali preg gol Trebanjcev. Z osvojenimi novimi tremi točkami pa je selekcija že osvojila naslov JESENSKEGA PRVAKA skupine.
(http://www.mnzljubljana-zveza.si/index.cfm?Akc=tekmovanja&liga=541)

MLAJšI CICIBANI U-8

V soboto 8.10.2011 ob 12.00 uri je NK Kočevje kot domačin v Kočevju izpeljal  III. turnir skupine 2  MNZ Ljubljana. Na turnirju sta poleg ekipe NK KOLPA in domačina NK KOčEVJE, nastopili še ekipi  NK BELA KRAJINA in NK šENTJERNEJ. Naši mlajši cicibani so tudi tretji turnir odigrali zelo dobro, vendar jim nekako ne uspeva zmanjšati razlike na prvenstveni lestvici do NK Kočevja, ki vodijo, oz. le ti na vsakem turnirju razliko povečajo za točko. V prvi tekmi se je naša selekcija srečala z NK Kočevje in izgubila 3:1. V drugi tekmi z NK šentjernej je NK Kolpa zmagala z rezultatom 4:0. V tretji tekmi pa so se srečali še s sosednim belokranjskim klubom, NK Bela krajina, ki pa so jo premagali z rezultatom 4:1.  NK Kolpa je tako z osvojitvijo 6 točk osvojila ponovno drugo mesto na turnirju, na skupni lestvici pa po treh turnirjih zasedajo odlično 2. mesto (http://www.mnzljubljana-zveza.si/index.cfm?Akc=tekmovanja&liga=523), kar je dobro izhodišče za zadnji jesenski turnir, ki ga bomo izpeljali v Podzemlju.
 
IV. turnir bo čez 14 dni v organizaciji NK Kolpe v Podzemlju.