športno društvo NK Kolpa

čLANI ZMAGALI V PODZEMLJU

čLANI
članska ekipa je v nedeljo 18. 9. 2011 v 5. krogu  Regionalne Ljubljanske LEGEA lige 11/12 doma gostila nogometaše NK Ihan. Po vodstvu gostov v 18. minuti so domačini vztrajali v borbeni igri, pet rumenih kartonov so dobili igralci NK Kolpa, dva rumena in eden rdeči karton pa gosti. V 80. minuti je dosegel zadetek za izenačenje Pajer Jure in napovedal preobrat. Do konca sta še zadela Pezdirc Matej 87´ in šišič Alen 89´, za končnih 3:1 za NK Kolpa.  NK Kolpa je tako prevzela vodstvo na lestvici, s štirimi zmagami in enim porazom si deli prvo mesto z ekipo NK Cocta Kresnice.
Lestvica:
http://www.mnzljubljana-zveza.si/index.cfm?akc=tekmovanja&liga=500
 
MLADINCI  U-18
Selekcija mladincev je v soboto  dne 17. 9. 2011 ob 13,30 uri v 4. krogu 2. lige v MNZ Ljubljana gostovala pri NK KOčEVJE in zabeležila drugo zaporedno zmago. NK Kolpa je zmagala z rezultatom 2:4 (1:1).  Za našo ekipo so zadeli šikonja Rok (24') iz enajstmetrovke, ter iz igre Gorščak Robert (61') in  Banovec Mitja (72' in 74').  Po odigranem IV. krogu selekcija zaseda odlično 3. mesto na prvenstveni lestvici.
 
STAREJšI DEčKI U-14
Selekcija starejših dečkov je v soboto dne 17. 9. 2011 ob 14,00 uri v 4. krogu 1. lige v MNZ Ljubljana gostovala pri NK ARNE TABOR 69. Po treh zaporednih porazih v prvih treh krogih je selekcija zabeležila še četrti poraz. NK Arne Tabor 69 je zmagala z rezultatom 3:1 (2:1). Za našo ekipo je po zaostanku 2:0 iz igre v 24' zadel igralec Luka Kambič, kar pa ni prineslo preobrata, saj je nasprotnik v drugem polčasu zadel še tretjič. četrti poraz v prvenstvu našo selekcijo potiska na dno lestvice.
 
V 5. krogu v goste v Podzemelj prihaja ekipa NK Calcit Kamnik.  Tekma bo odigrana v soboto 24.09.11 ob 15,30.
 
MLAJšI DEčKI U-12
Selekcija mlajših dečkov je v soboto  dne 17. 9. 2011 ob 13,30 uri v IV. krogu 1. lige v MNZ Ljubljana gostovala v Novem mestu pri NK Krka. V pričakovano težkem derbiju ekipa NK Kolpa ni dosegla pričakovanega rezultata, saj ji je uspelo osvojiti  le 3 točk. Ekipa A je prvo tekmo izgubila z rezultatom 2:0, drugo pa zmagala z rezultatom 0:2, za ekipo B pa je bil tekmec premočan, saj je izgubila obe tekmi z rezultatom 5:0 in 8:0.  Po odigranem 4. krogu selekcija zaseda odlično 7. mesto na prvenstveni lestvici.
 
V 5. krogu v goste v Podzemelj prihaja težji nasprotnik, ekipa NK Olimpija Ljubljana A.  Tekma bo odigrana v soboto 24.09.11 ob 13,00.
 
V prihajajočem tednu pa bo na domačem stadionu v Podzemlju selekcija NK Kolpa v torek dne 20.9.2011 ob 17.00 uri odigrala še 2. krog pokalne tekme za mlajše dečke U12 MNZ Ljubljana (igra se velik nogomet po sistemu 11:11). V goste prihaja ekipa NK Dolomiti Dobrova.
 
STAREJšI CICIBANI U-10
Selekcija starejših cicibanov je v soboto  dne 17. 9. 2011 ob 10.00 uri v 3. krogu skupine E MNZ Ljubljana gostovala na Vražjem kamnu pri NK Bela krajina. V belokranjskem derbiju sta si ekipi v tekmi, ki se je igrala na zelo težkem terenu, na katerem je bilo obvladovanje žoge prava nogometna vrlina, razdelili točke, saj se je tekma končala z neodločenim rezultatom 0:0. Naša selekcija je bila v fazi napada močnejša in agresivnejša, vendar ni zadela, medtem ko je bila nasprotna ekipa nevarna v protinapadih. Po tretjem krogu ekipa NK Kolpa U10  še vedno vodi na prvenstveni lestvici.
 
V IV. krogu v goste v Podzemelj prihaja ekipa NK šmartno.
 
CICIBANI U-9
V soboto 17. 9. 2011 ob 11.00 uri je NK Krka kot domačin izpeljala  II. turnir skupine 3  MNZ Ljubljana. Na turnirju sta poleg ekipe NK KOLPA in domačina NK KRKA, nastopili še ekipi  NK BELA KRAJINA in NK šMARJEšKE TOPLICE, ekipa NK šENTJERNEJ A je bila v tem krogu prosta. Naši cicibani so pridno in trdo trenirali in so izredno samozavestni dočakali  novih tekem, novega turnirja, v katerem so nastopili zelo dobro v fazi obrambe, s kančkom športne sreče v fazi napada pa bi bil rezultatski uspeh večji. Prvo tekmo je ekipa odigrala dobro, vendar je bila NK Krka uspešna pri realizacijah v napadu in zmagala 3:0, drugo tekmo so naši igralci vzeli preveč lahkotno, zaradi česar jih je NK Bela krajina premagala z rezultatom 3:0. V zadnji tekmi pa so se naši igralci zbrali in pokazali več zbranosti in premagali NK šmarješke Toplice z rezultatom 3:0.  Zaradi razpleta tekem naših nasprotnikov pa je naša U9 osvojila odlično drugo mesto na turnirju z izkupičkom 3 točk in boljšo gol razliko, na skupni lestvici pa po dveh turnirjih zasedajo odlično 3. mesto, kar je dobro izhodišče in vzpodbuda za naprej, igra pa se iz turnirja v turnir izboljšuje.
 

 

1. Krka                          41 :  7       15

2. šentjernej A            17 :  3          9
3. Kolpa                          5 : 19        4
4. šmarješke Toplice    5 : 33        4
5. Bela krajina                4 : 11        3
 
III. turnir bo čez 14 dni v organizaciji NK Kolpa v Podzemlju.


Cicibani so na tekmi prvič nastopili v novih dresih proizvajalca Joma, katerih nakup je sponzoriral samostojni podjetnik MONTAŽA LESNIH IZDELKOV JOŽE PLUT S.P. iz Božič vrha, Metlika, pri tisku pa sta sodelovala GOSTINSTVO JANKO BRAčIKA S.P. (gostilna Pri Bartusu) in STP 5 sitotisk, Metlika, d.o.o., ki se jim v vsem skupaj zahvaljujemo za sodelovanje.