športno društvo NK Kolpa

Mlajši dečki U13 na izmenjavi mladih v pobratenem italijanskem Ronchi-ju

5. aprila leta 1968 sta župan Ronk Umberto Blasutti in župan Metlike Peter Vujičiæ podpisala Listino o pobratenju in prijateljstvu. Kmalu zatem se jima je pridružila tudi občina Wagna iz Avstrije. V petek 13. julija so trije župani Peter Stradner, Darko Zevnik in Livio Vecchiet v ronški mestni hiši ob 50. obletnici pobratenja slovesno obnovili sporazum o solidarnosti, prijateljstvu in o miroljubnem sobivanju s prebivalci.

https://www.rainews.it/tgr/fjk/video/2018/07/tdd-Listina-o-pobratenju-Ronke-Ronchi-dei-Legionari-Metlika-Wagna-4450f568-f61f-49ad-81f2-fc6a4c5d1dfc.html

V sklopu druženja in izmenjave mladih je v italijansko Ronchi odšla tudi  naša selekcija mlajši dečki U13 pod vodstvom našega trenerja Elvir Džemiæ, kjer so odigrali prijateljske tekme s prijateljskimi ekipami pobratenih občin.