športno društvo NK Kolpa

Nogometaša, ki sta se prvih nogometnih korakov učila pri NK Kolpa, slovenska članska reprezentanta

Rudi Požeg Vancaš

Rudi Požeg Vancaš, član NK Celje, je slovenski nogometni reprezentant selekcije A. Svojih prvih nogometnih korakov se je učil v nogometni šoli šD NK Kolpa, kjer je igral v mlajših selekcijah in za člansko ekipo, od koder je v sezoni 2011/2012  prestopil v NK Domžale. V svoji mladinski karijeri je bil tudi član vseh mlajših reprezentanc. Rudi Požeg Vancaš, roj. 15. marec 1994, je bil v preteklosti kot član Domžal veliki up slovenskega nogometa, čigar pot pa je pozneje zastala, je po odhodu iz vrst Domžalčanov nov izziv našel v Celju in zadel v polno. Danes je po sijajnih predstavah v spomladanskem delu sezone dočakal vpoklic v A reprezentanco.

Martin Kramarič

Martin Kramarič, član NK Maribor, je slovenski nogometni reprezentant selekcije B in U21. Svojih prvih nogometnih korakov se je prav tako učil v nogometni šoli šD NK Kolpa, kjer je igral v selekcijah do starejših dečkov, od koder je v sezoni 2012/2013  prestopil v NK Krka. V svoji mladinski karijeri je bil tudi član mlajših reprezentanc. Martin Kramarič, rojen 14. novembra 1997, je najmlajši strelec v zgodovini Prve lige Telekom Slovenije. Svoj prvenec je dosegel s 16. leti, štirimi meseci in osmimi dnevi v drugem delu sezone 2013/14.

Obema nogometašema iz NK Kolpa želimo veliko športnih uspehov in uspešno športno karijero.