športno društvo NK Kolpa

ŠD NK Kolpa v letu 2013

Leto 2013 se počasi izteka. Lahko rečemo, da je bilo pestro in športno sorazmerno uspešno. Kaj ga je najbolj zaznamovalo?

Ključni dogodki predstavljeni v besedi in sliki.

»NOGOMETNI TURNIR NK KOLPA 2013«
https://www.nk-kolpa.si/Admin/load.asp?sif_file=novice_z_galerijo&sif_novice=206

Organizacijski odbor selekcije U7/8 šD NK Kolpa je zelo uspešno izpeljal prvi zimski dvoranski nogometni turnir z imenom KOLPA 2013 za selekcijo U8, letnika 2004 in mlajši, ki smo ga izpeljali v telovadnici Oš Metlika v soboto 26. 1. 2013 s pričetkom ob 09.00 uri.


»NOGOMETNE PRIPRAVE SELEKCIJE U15 V šPORTNEM KOMPLEKSU LIGNANO ITALIJA«
https://www.nk-kolpa.si/Admin/load.asp?sif_file=novice_z_galerijo&sif_novice=210

Na povabilo športnega vodje NK Bela krajina smo se dne 28. 2. 2013 skupaj s selekcijah NK Bele krajine udeležili tridnevnih nogometnih priprav v športnem kompleksu Lignano v Italiji, saj je pri nas v tem času debela snežna odeja preprečevala nogometne treninge. Na pripave so odšli starejši dečki U14 in izhodni letnik mlajših dečkov U12.

Zaključek zimske šole nogometa šD NK Kolpa v metliški telovadnici
https://www.nk-kolpa.si/Admin/load.asp?sif_file=novice_z_galerijo&sif_novice=213

V soboto 16. 3. 2013 s pričetkom ob 9.00 uri  smo z  zaključno športno prireditvijo oz. nogometnim druženjem vseh nogometnih razredov zaključil zimsko šolo nogometa zimske sezone 2012/2013, ki smo jo izvajali na Oš Metlika, Oš Podzemelj in Oš Semič. Zaključek smo kot vsa minula leta izpeljali v metliški telovadnici.  

»kvalifikacijski turnir Cordial Cup 2013 v Radomljah za selekcijo U10«
http://www.nk-radomlje.si/novica/466/foto-utrinki-s-cordial-cup-u10-v-radomljah/

NK Radomlje je tradicionalno pripravil kvalifikacijski turnir Cordial Cup v svojem prekrasnem športnem parku. Zadnja leta pa na navedenih turnirjih nastopajo tudi naše selekcije. V letošnjem letu smo nastopili s starejših cicibanih U10. Turnir se je odigral v soboto 4.5.2013. 

»kvalifikacijski turnir Ljubljana Open 2013 v Ivančni gorici za selekcijo U11«
http://www.ns-ivancnagorica.si/index.php/sl/home/50-novice/132-kvalifikacijski-turnir-ljubljana-open-2013

NK Bravo je v sodelovanju z Nš Ivančna Gorica pripravil kvalifikacijski turnir za Ljubljana Open 2013 za selekcijo U11, katerega se je udeležila tudi naša ekipa, ki so jo popolnili še igralci iz sosednje NK Bele krajine. Nš Ivančna Gorica je tako v soboto 4. 5. 2013 uspešno izpeljala prve slovenske kvalifikacije za turnir Ljubljana Open 2013 za selekcijo U11, kjer so gostili 12 povabljenih ekip iz cele Slovenije. Vse ekipe so prikazale odlično igro in presentljivo veliko nogometnega znanja za to starostno dobo. Igralo se je namreč na celotno igrrišče v postavitvi 11:11 in to je bila za fante odlična izkušnja in dokaz, da si mladi želijo tovrstnih tekmovanj.

 Naša selekcija je bila razvršena v močno skupino in sicer z NK Krško, NK Aluminij in NK Ločan iz škofje loke. Pričakovano se nismo uvrstili na glavni turnir, saj je le tam vodilo le eno mesto in sicer zmagovalec kvalifikacijskega turniraj. Naši mlajši dečki pa so si prigirali dodatne potrebne izkušnje.

 
»Mednarodno sodelovanje na prijateljskem in strokovnem področju med nogometnima šolama šD NK Kolpa in SK, škola fudbala Vojvodina RMR«
https://www.nk-kolpa.si/Admin/load.asp?sif_file=novice_z_galerijo&sif_novice=221

V petek 24. 5. 2013 nas je obiskala selekcija U9, starši otrok in strokovno vodstvo Sportskog kluba, škola fudbala Vojvodina RMR. Ta dan smo otroke in starše namestili po domovih naših igralcev. V soboto 25. 5. 2013 pa se je v klubskih prostorih in na igrišču v Podzemlju nadaljeval prvi del prijateljskega, športnega in strokovnega druženja. Naši selekciji U9 in U10 sta se pomerili v prijateljskih tekmah z vojvodinskih vrstnikih. Po prijateljskem in športnem dogajanju pa sta strokovni vodstvi nogometnih šol v klubski učilnici izpeljali delovni strokovni posvet, v katerem so sogovorniki predstavili športni program šol, so se izmenjale strokovne in organizacijske izkušnje, prisluhnili pa smo tudi strokovni predstavitvi svojih knjig mednarodno priznanega nogometnega strokovnjaka prof. dr. Radosav Radivoj, ki je našim trenerjem podaril svoji knjigi z naslovom "Fudbal, tehnika-metodika-vežbe" in  "škola fudbala". Obiskala nas je tudi podpredsednica Državnega zbora Republike Slovenije g. Renata Brunskole. Drugi del sobotnega prijateljskega druženja pa je organizacijski odbor pripravil in izpeljal pri Gasilskem domu GD Gradac v Gradacu. Iz Vojvodine smo prejeli zahvalo za vso druženje in gostitev ter povabilo, da jih obiščemo v Vojvodini. Načrtuje se v letu 2014. 

»Selekcija U6 na "krstnem" nogometnem turnirju«
https://www.nk-kolpa.si/Admin/load.asp?sif_file=novice_z_galerijo&sif_novice=222

Za zaključek prve sezone nogometnih treningov pa se je svojega prvega "krstnega" nogometnega turnirja v soboto 1. 6. 2013 udeležila tudi naša najmlajša selekcija U6. Najmlajša Kolpina ekipa z njenim trenerjem Marko Jankulovom se je udeležila nogometnega turnirja v Ajdovščini v organizaciji Nš Ajdovščina. Že kar na prvem turnirju se je hrabro spopadla z ekipah NK Olimpija, NK črnuče, Nš Ajdovščina in NK Logatec. 

Tekmovalni rezultati tekmovalnih selekciji šD NK Kolpa v sezoni 2012 – 2013   

članska ekipa je v regionalni Ljubljanski ligi MNZ LJ (IV. liga) zasedla 7. mesto.
Selekcija starejši dečki U-14 so v 1. ligi MNZ Ljubljana zasedli 7. mesto.
Selekcija mlajši dečki U-12 so v 1. ligi MNZ Ljubljana zasedli 11. mesto in izpadli v 2. ligo MNZ Ljubljana.
Selekcija starejši cicibani U-10 je v ligi MNZ LJ v skupini zasedla 4. mesto. 
 

Selekcija cicibani U-9 je v ligi MNZ LJ v skupini osvojila 3. mesto.

Selekcija cicibanov U-8 je v ligi MNZ LJ v skupini osvojila 3. mesto.  

Selekcija cicibani U-7 ni tekmovala v prvenstvu.

Selekcija cicibani U-6, ki je bila ustanovljena na spomlad, ni tekmovala v prvenstvu.

»Bohnarjev veteranski turnir«
https://www.nk-kolpa.si/Admin/load.asp?sif_file=novice_z_galerijo&sif_novice=236

Veteranska sekcija je v soboto 17. 8. 2013 s pričetkom ob 14.00 uri na stadionu v Podzemlju organizirala memorialni nogomentni turnir z imenom »Bohnarjev veteranski turnir« v spomin na svojega prvega nogometnega vratarja Jožeta Jakliča-Bohnarja, ki se je v 90. letih smrtno ponesrečil. V lepem vremenu so številni ljubitelji nogometa videli kvalitetne »veteranske« nogometne predstave, predvsem v duhu  fair play-a veteranov NK Kočevje, NK Bele krajine, mešane ekipe NK Krka-Mirna, ter domače ekipe veteranov NK Kolpa. Začetni udarec iz centra je ob nagovoru predsednika NK Kolpe, Antona Vraničarja, izvedel brat pokojnega Bohnarja, Ivan Jaklič. 

»3. poletni nogometni turnir Kolpa 2013«
https://www.nk-kolpa.si/Admin/load.asp?sif_file=novice_z_galerijo&sif_novice=237

šD NK Kolpa je v soboto 24. 8. 2013  v svojem športnem parku v Podzemlju uspešno izpeljala 3.poletni nogometni turnir za mlajše selekcije z mednarodno udeležbo. Glavni namen je dosežen, otroško druženje na igrišču, ob igrišču in kasneje na kopališču ob reki Kolpi, ter seveda test pripravljenosti pred prihajajočo tekmovalno sezono. Žal smo morali zaradi napovedanega dopoldnevnega deževja odpovedati nadaljevanje turnirja v nedeljo 25.8.2013, ko bi zaigrali še cicibani U11.
V soboto so tako nastopili mlajši dečki ekipe NK KOLPA, NK BELA KRAJINA A, NK BELA KRAJINA B, NK RUDAR TRBOVLJE A, NK RUDAR TRBOVLJE B, NK LOčAN škofja loka, NK LITIJA, NK KOčEVJE, NK VIR in NK OGULIN iz Hrvaške. Vse tekme so bile izredno napete, borbene in v duhu Fair playa, kar so s svojim prispevkom zagotavljali tudi naši sodniki.  

»ogled reprezentančne tekme Slovenija:Albanija«
https://www.nk-kolpa.si/Admin/load.asp?sif_file=novice_z_galerijo&sif_novice=239

šD NK Kolpa je v sodelovanju z RK Metlika omogočila našim cicibanom, da so si neposredno v Stožicah ogledali reprezentančno tekmo. V petek 6.9. 2013 ob 20.30 uri je na stadionu Stožicah v Ljubljani kolpina navijaška skupina cicibanov in spremljevalcev Elvir Džemiæ in Roman Golobič občutno pomagala slovenski reprezentanci do pomembne zmage proti ekipi Albanije. Reprezentanti so se navijačem oddolžili tako, da so se z njimi fotografirali in jim podelili avtograme. 

Tekmovalni rezultati tekmovalnih selekciji šD NK Kolpa v jesenskem delu sezone 2013 – 2014   

članska ekipa je v regionalni Ljubljanski ligi MNZ LJ (IV. liga) zasedla 2. mesto.
Selekcija starejši dečki U-15 so v 1. ligi MNZ Ljubljana zasedli 4. mesto.
Selekcija mlajši dečki U-13 so v 2. ligi MNZ Ljubljana zasedli 1. mesto.
Selekcija starejši cicibani U-11 je v ligi MNZ LJ v skupini zasedla 3. mesto. 
 

Selekcija cicibanov U-9 je v ligi MNZ LJ v skupini osvojila 1. mesto.  

Selekcija cicibani U-8 je tekmovala v isti skupini kot selekcija U9.

Ob zaključku leta se bi tako zahvalili vsem, ki ste nam pomagali.

Kolektiv šD NK Kolpa