športno društvo NK Kolpa

ŠD NK Kolpa v pripravah za nadaljevanje spomladanskega dela sezone

NK Kolpa je v letu 2014 izvedla vse naložene naloge v skladu s sprejetim programom dela. V pripravi je že osnutek ambicioznega programa in plana dela za leto 2015. Tudi športni program je v celoti izveden. Jesenski del tekmovalne sezone 2014/2015 smo zaključili po objektivno pričakovanih rezultatih.  Prvič v 25. letni zgodovini kluba smo v tekmovanju panožne nogometne zveze nastopili s sedmimi tekmovalnimi selekcijami in sicer z mlajšimi cicibani U8 (otroci letnika 2007 in mlajši), cicibani U9 (letnik 2006), starejšimi cicibani U11 (letnik 2004 in 2005), mlajšimi dečki U13 (letnik 2002 in 2003), starejšimi dečki U15 (letnik 2000 in 2001), kadeti U17/19 (letnik 1999, 1998 in 1997) ter s člansko ekipo, ki je od te sezone udeleženka 3. slovenske nogometne lige in uspešno nastopa v 3. SNL-center. V klubu pa izvajamo tudi program veteranske selekcije, katere člane v klubu združuje rekreacija in druženje, aktivno pa se njeni člani vključujejo v vse redne in izredne klubske aktivnosti.

V skladu s športnim programom zimskega pripravljalnega obdobja bodo klubske tekmovalne selekcije s pripravljalnimi treningi  pričele s 1. 2. 2015, v sklopu priprav pa bodo v času zimskih šolskih počitnic med 16.2. in 19.2.2015  selekcije mlajših dečkov, starejših dečkov in kadetov s štiričlanskim strokovnim kadrom odšle na priprave v kraj Dajla pri Novigradu v Istri na Hrvaškem.

V tem prehodnem zimskem obdobju pa v klubu izvajamo program zimske šole nogometa na osnovnih šolah Metlika, Podzemelj in Semič, katero v letošnji sezoni obiskuje 78 otrok od letnika 2008 naprej. Po zaključku zimske šole nogometa pričakujemo, da bomo v aprilu oblikovali tudi novo najmlajšo cicibansko selekcija U-7.  Kolpa je tako na športni poti, da si po zahtevnem in dolgotrajnem športnem procesu izgradi selekcijsko piramido od najmlajših nogometašev do članske ekipe.

"nogometni razred v Semiču"

" nogometni razred v Podzemlju"

"nogometni razred v Metliki"

Vse naše udeležence pa v letošnji IX. sezoni zimske nogometne šole grejejo prepoznavne klubske kape.