Športni vodja in trener ŠD NK Kolpa, Elvir Džemič – Elo, prejemnik priznanja Občine Semič

Ob občinskem prazniku Občine Semič, 28. oktobra, športnemu vodji in trenerju šD NK Kolpa, Elvir Džemič – Elotu podeljeno občinsko priznanje- diploma; »zaradi dolgoletnega dela z mladimi, z dosežki trajnejšega pomena na področju športa«.

Zaradi vladne prepovedi javnih zbiranj, kateri je botrovala razglašena epidemija nalezljive bolezni COVID-19, je osrednja občinska slavnostna prireditev odpovedana. Županjin nagovor s predstavitvijo prejemnikov občinskih priznanj za leto 2020 pa si je od 28. oktobra 2020 od 8.00 moč ogledati na youtube kanalu Občine Semič, kadarkoli na spletni strani občine; https://www.semic.si/objava/307946.

športni delavec Elvir Džemiæ, član športnega društva Nogometni klub Kolpa, je več letno  aktivni, športni strokovni delavec v belokranjski regiji in v Semiču ter je z nogometom neprekinjeno povezan že več kot desetletje. S svojo nadpovprečno aktivnostjo je ključna športna strokovna oseba za popularizacijo nogometa v Beli krajini in Semiču. V NK Kolpi je kot mlad trener začel delati v tekmovalni sezoni 2005/2006.  Dodeljena mu je bila strokovna naloga delo z najmlajšimi, ki jo je oddelal z odliko. Že v sezoni 2011/2012 se je aktivno vključil v trenersko delo v zelo pomembni grassroots program zimska otroška nogometna šola na osnovnih šolah in začel z delom tudi na Oš Semič v Semiču ter kasneje postal tudi vodja programa. V NK Kolpa smo prepoznali, da brez načrtnega dela in usmerjanja otrok v šport ni svetle nogometne prihodnosti. Z nenehno željo po izobraževanju je Džemiæ v sezoni 2016 uspešno zaključil višjo stopnjo nogometne izobrazbe in prejel licenco trener UEFA B – strokovni delavec v športu 2, s čimer je pridobil prepotrebno nadgradnjo nogometnega znanja, ki ga je s pridom takoj uporabil v praksi na nogometnem igrišču. V sezoni 2018/2019 pa je Elvir Džemiæ v NK Kolpa prevzel najvišjo klubsko športno funkcijo, saj je postal športni vodja, s tem pa skrb in odgovornost nad vsemi klubskimi športnimi programi. V uresničitev programa ustvarjanja prepoznavne belokranjske šole nogometa NK Kolpa je vložil desetletje in več trdega in sistematičnega dela ter nesebičnega žrtvovanja. Gre za aktivnega in marljivega športnega delavca v belokranjski regiji. Vse naložene naloge in aktivnosti pa Džemiæa niso ovirale v nenehni želji po izobraževanju, saj je v letošnjem letu na šolanju izobraževalnega programa za pridobitev nogometne licence  trener UEFA A.

športni delavci so v belokranjskem prostoru edina možnost in potrebna »stalnica«, morda jih bo več in bodo boljši, če bodo društva in lokalne skupnosti imele posluh za njih in njihovo nesebično, a prepotrebno delo. Gre za športnega delavca z veliko notranjo motivacijo, ki svoj prosti čas skoraj v celoti posveča razvoju nogometa. Priznanje in zahvala je najmanj, kar lahko Elvir Džemiæu, v klubu in lokalni skupnosti izrečemo.

športni delavec Elvir Džemiæ si je zaslužil občinsko priznanje za svojo športno aktivnost, saj je po tako vztrajnem in požrtvovalnem večletnem uspešnem opravljanju javnega poslanstva s svojim nadpovprečnim in več kot pričakovanim delom zaslužen za vzgojo in uspehe več generacij, tudi semiških nogometašev.

čestitke trenerju in Občini Semič ob občinskem prazniku!

šD NK Kolpa