športno društvo NK Kolpa

STAREJŠI DEčKI PRVIč ZMAGALI

čLANI
članska ekipa je v nedeljo 25. 9. 2011 v 5. krogu  Regionalne Ljubljanske LEGEA lige 11/12 na igrišču v Podzemlju pred približno sto gledalci premagala ekipo NK črnuče z rezultatom 3:2 (2:1).  Za Kolpo so zadetke dosegli Turk Damjan 29`, škoflek Filip 44`, šebuk Sašo 83`. Dvoboj je potekal v borbenem vzdušju. NK Kolpa je s petimi zmagami in enim porazom na vrhu lestvice.
 
MLADINCI U-18
Ta teden so imeli prosto in niso igrali.
 V VI. krogu v goste v Podzemelj prihaja ekipa MNC Vrhnika Dren.  Tekma bo odigrana v soboto 1. 10. 2011 ob 16,00.
 
STAREJšI DEčKI U-14

Selekcija starejših dečkov je v soboto dne 24. 9. 2011 ob 15,30 uri v V. krogu 1. lige v MNZ Ljubljana na domačem stadionu gostila ekipo  NK Calcit Kamnik. Po slabšem rezultatskem začetka tega prvenstva, pa so starejši dečki le okusili občutke prepotrebne zmage. Naša ekipa, ki je bila visoko motivirana in odločena to tekmo zmagati, je nasprotnike nadigrala in jim zabila pet golov, rezultat 5:0 (2:0). Za našo selekcijo sta v prvem polčasu zadela Veselič Žiga (24') in Kirin Aleš (35'), v drugem pa so zadetke dodali še Kirin Aleš (40'),  šuštarič Aleš (57') in   Pavliha Jernej (62'). Tri prepotrebne pridobljene točke so potrebna motivacija ekipi in priključek na prvenstveni lestvici k ekipam, ki zasedajo lestvico na sredini, trenutno zasedajo 10. mesto (http://www.mnzljubljana-veza.si/index.cfm?Akc=tekmovanja&liga=505).  
čestitke selekciji in trenerju.
 

V VI. krogu ekipa gostuje pri NK Roltek Dob na Dobu.  Tekma bo odigrana v soboto 1. 10. 2011 ob 12,00.
 
MLAJšI DEčKI U-12

Selekcija mlajših dečkov je v soboto  dne 24. 9. 2011 ob 13,00 uri v V. krogu 1. lige v MNZ Ljubljana gostila ekipo NK Olimpija Ljubljana A. V pričakovano težkem derbiju, sta naši selekciji na prvih tekmah dale upanje, da bomo tekmo rezultatsko odlično odigrali, vendar igralci očitno pritiska na drugih dveh tekmah niso zdržali. NK Kolpa je osvojila 1 točko. Ekipa A, sestavljena iz mlajših igralcev, je prvo tekmo odigrala odlično v fazi obrambe, malenkostno zbranosti pa jim je manjkalo v napadu in bi presenetili nasprotnika, odigrali so neodločeno z rezultatom 0:0, drugo tekmo pa so izgubili 1:5, vendar smo s prikazano igro lahko zelo zadovoljni. Ekipa B pa pritiska ni zdržala. Na prvi tekmi so izgubili z rezultatom 0:2, na drugi tekmi pa nas je tekmec v fazi obrambe močno nadigral tako, da smo visoko izgubili z rezultatom 1:8. Po odigranem V. krogu selekcija zaseda 8. mesto na prvenstveni lestvici (http://www.mnzljubljana-zveza.si/index.cfm?Akc=tekmovanja&liga=507).
 
V VI. krogu ekipa odhaja na gostovanje k NK Brinje A v Grosuplje.    Tekma bo odigrana v soboto 1. 10. 2011 ob 12,00.
 
V minulem  tednu, v torek dne 20.9.2011 ob 17.00 uri,  pa je selekcija mlajših dečkov na domačem stadionu v Podzemlju odigrala tudi  2. krog pokalne tekme za mlajše dečke U12 MNZ Ljubljana (igral se je velik nogomet po sistemu 11:11), v kateri jih je iz nadaljnjega tekmovanja izločila ekipa NK Dolomiti Dobrova (http://www.mnzljubljana-zveza.si/index.cfm?Akc=tekmovanja&liga=540), kateri želimo v nadaljevanju tekmovanja obilo  športne sreče in dober pokalni rezultat.
 
STAREJšI CICIBANI U-10

Selekcija starejših cicibanov je v nedeljo  dne 25. 9. 2011 ob 13.00 uri v IV. krogu skupine E MNZ Ljubljana na domačem stadionu gostila ekipo NK šmartno. NK šmartno so bili za razred slabši nasprotnik, in so visoko izgubili z rezultatom 9:2. Po četrtem krogu ekipa NK Kolpa U10  vodi na prvenstveni lestvici (http://www.mnzljubljana-zveza.si/index.cfm?Akc=tekmovanja&liga=541).
 
V naslednjem tednu ima selekcija prosto.
 
MLAJšI CICIBANI U-8

V soboto 24. 9. 2011 ob 10.00 uri je NK šentjernej kot domačin izpeljal  II. turnir skupine 2  MNZ Ljubljana. Na turnirju sta poleg ekipe NK KOLPA in domačina NK šENTJERNEJ, nastopili še ekipi  NK BELA KRAJINA in NK KOčEVJE. Zaradi dobre kombinatorne igre na prvem turnirju, so bila pričakovanja že večja. Naši mlajši cicibani so tudi drugi turnir odigrali zelo dobro. V prvi tekmi so se srečali z neposrednim tekmecem za prevzem vodstva na prvenstveni lestvici in premagali NK Kočevje z rezultatom 3:1. V drugi tekmi z NK šentjernej je naša ekipa popustila in izgubila z rezultatom 0:3. V tretji tekmi pa so se srečali s sosednim klubom, NK Bela krajina, ki pa so jo visoko premagali z rezultatom 10:0.  Zaradi razpleta tekem naših nasprotnikov je naša U8 osvojila turnir z izkupičkom 6 točk in boljšo gol razliko, na skupni lestvici pa po dveh turnirjih zasedajo odlično 2. mesto (http://www.mnzljubljana-zveza.si/index.cfm?Akc=tekmovanja&liga=523), kar je dobro izhodišče in vzpodbuda za naprej.
III. turnir bo čez 14 dni v organizaciji NK Kočevje v Kočevju.

Mlajši cicibani so na tekmi prvič nastopili v novih dresih proizvajalca Joma, katerih nakup je sponzoriral samostojni podjetnik MONTAŽA LESNIH IZDELKOV JOŽE PLUT S.P. iz Božič vrha, Metlika, pri tisku pa sta sodelovala GOSTINSTVO JANKO BRAčIKA S.P. (gostilna Pri Bartusu) in STP 5 sitotisk, Metlika, d.o.o., ki se jim v vsem skupaj zahvaljujemo za sodelovanje.