športno društvo NK Kolpa

Starejši učenci OŠ Metlika 2. v osnovnošolskem nogometnem tekmovanju

Starejši učenci Oš Metlika iz vrst NK Kolpa (starejši dečki U15) so v letošnjem šolskem letu dosegli izjemen športni rezultat, saj so na finalnem osnovnošolskem nogometnem turnirju osvojili odlično 2. mesto med vsemi osnovnošolskimi ekipah v državi. Po oceni NZS in soorganizatorja Zavod za šport Planica je ta kategorija letos najbolj množično šolsko športno tekmovanje v Sloveniji.

Finalno osnovnošolsko  tekmovanje  v malem  nogometu  za starejše  učence se je odigralo  v torek, 20.5.2014 ob 10.30 uri v telovadnici Oš Metlika v Metliki.  Na turnirju so sodelovale štiri najboljše osnovnošolske ekipe v držav in sicer:

Oš Selnica ob Dravi
Oš Metlika
Oš Turnišče
Oš Marije Vere iz Kamnika

V polfinalu se je ekipa Oš Metlika srečala z Oš Selnica ob Dravi, ki jo  je premagala in se uvrstila v finale, kjer pa je morala priznati premoč letošnjemu zmagovalcu osnovnošolsnega nogometnega tekmovanja; Oš Turnišče.

Naziv državni osnovnošolski podprvaki med približno 400 osnovnih šol iz celotne Slovenije, je odličen rezultat. čestitke iz NK Kolpa.