športno društvo NK Kolpa

UDELEŽBA EKIP U12 IN U10 NA TURNIRJU CORDIAL CUP V RADOMLJAH, ŠESTI PRVENSTVENI TEDEN

TURNIR CORDIAL CUP V RADOMLJAH

V minulem vikendu so mlajši dečki in cicibani U10 NK Kolpe nastopili na težkem turnirju v športnem parku NK Radomlje. Na turnirju Cordial cup so sodelovali vsi vodilni klubi v Sloveniji, nekaj pa je bilo tudi ekip iz tujine. Že lani smo na turnirju nastopili z eno ekipo mlajših dečkov.

V soboto je nastopilo 32 ekip U10. NK Kolpa je prvo tekmo igrala z NK Brinje iz Grosuplja, na kateri nismo videli zadetkov. V drugi tekmi z nasprotnikom NK Rudar Trbovlje pa smo kljub večji pobudi, želji po zmagi, več zapravljenih priložnosti, le po »sreči« zadeli in zmagali z rezultatom 1:0. Tretja tekma je odločala o zmagovalcu v skupini, zaradi česar je naša U10 šla odločno v igro in od prve minute igralcem ND Ilirija narekovala tempo igre. NK Kolpa je zmagala z 2:0 in z boljšo gol razliko zasedla 1. mesto v skupini. V četrtfinalni tekmi smo se srečali z ekipo NK Krško, katero naši igralci zelo dobro, morda predobro, poznajo. V prvih minutah smo nasprotnika držali stran od naših vrat in bili nevarni tudi v napadu, kasnejši zmagovalec turnirja pa je kmalu po tem pokazal svojo kvaliteto in nas premagal s 3:0. Naši ekipi je nato preostalo tekmovanje za osvojitev mesta od 6-8, kar je izjemen rezultat, saj smo se srečali v druščini velikih nogometnih šol. V prvi tekmi razigravanja z ekipo NK Koper smo bili celotno tekmo agresivnejši in nevarnejši nasportnik, vendar nas je tokrat sreča zapustila. Po rezultatu 0:0, smo izgubili tekmo po streljanju kazenskih strelov. Tako nam je ostala še zadnja tekma. Ekipa NK Hit Gorica je v zadnji tekmi NK Kolpi nastreljala tri gole, zaradi česar smo na turnirju osvojili odlično 8. mesto.

32. NK Radomlje – rumeni

V nedeljo pa je nastopilo 24 ekip U12. NK Kolpa je osvojila končno 17. mesto. V težki skupini z NK Olimpija, NK Triglav, NK Celje, NK Dob in NK Fonix Gold FC (Madžarska), je naša selekcija remizirala na tekmi z NK Dob in NK Celje, preostale tekme pa izgubila, kar je zadoščalo za 5. mesto v skupini. Osvojitev 5. mesta pa je nadalje vodilo v razigravanje za osvojitev dokončnega 17. mesta, ki ga je naša selekcija dosegla z zmago nad NK Mengo 28.

Obe selekciji sta s sodelovanjem v navedenem turnirju osvojili potrebne izkušnje in se srečali z vodilnimi nogometnimi šolami, s katerimi so se tudi pomerile, organizatorji tovrstnih tekmovanj pa so ponovno srečali ekipe NK Kolpa, ki postajajo stalnice na tovrstnih pomembnih tekmovanjih.

TEKME V PRVENSTVU

U8

Nedelja, 6.5.2012, Stadion šentjernej

Selekcija U8 je v nedeljo 6. 5. nastopila na prvenstvenem turnirju v organizaciji NK šentjernej. Turnirja se je udeležila oslabljena, vendar se je z borbenostjo obdržala v igri za prvo mesto v skupini, saj NK Kočevje ni uspel povečati prednosti.

Prvo tekmo proti NK Kočevju so začeli slabo in po prvem polčasu že zaostajali s 3:0. V drugem pa je prevladala velika borbenost naših in so tik pred koncem prišli do izenačenja, na končnih 3:3. V drugi tekmi so se pomerili z domačinom NK šentjernejem in jih v težki tekmi tesno premagali z 1:0. Tudi v tretji tekmi proti Beli krajini so v prvem polčasu pridelali zaostanek (0:1), ki pa so ga uspešno nadoknadili v drugem polčasu do končnih 4:1. Večkrat se je z odličnimi posredovanji izkazal tudi vratar in bistveno pripomogel k uspehu ekipe. Zaostanek za prvim mestom tako ostaja 6 točk in je še vedno ulovljiv, prednost pred tretjeuvrščenim šentjernejem pa je sedaj že 10 točk. Preostala sta še dva prvenstvena turnirja, naslednji v Kočevju čez 14 dni.

čLANI

Sobota, 5.5.2012 ob 17:00, Stadion črnuče

čRNUčE : KOLPA 0:1 (0:0)

Na pomembnem gostovanju je članska ekipa priigrala tri pomembne točke ter tako spet ujela stik z vodilnimi ekipami na prvenstveni lestvici. V 88. minuti je po vsega dveh minutah igre zadel naš rezervni vratar Mario Radakovič, ki je vstopil v igro kot igralec.

U12

Sreda, 3. 5. 2012 ob 16.00 uri, Stadion šC Triglav Ljubljana-Bežig

Na težkem gostovanju naši mlajši dečki niso zadeli, zaradi česar je nasprotnik vpisal vseh 12 točk.

OLIMPIJA LJUBLJANA A :  KOLPA  9:0, 4:0, 3:0, 11:0

U14

Sobota, 5.5.2012 ob 12:00, Stadion Kamnik

Na pomembnem gostovanju nismo dosegli želenega rezultata, saj smo kljub vodstvu ob polčasu izgubili.

CALCIT KAMNIK  :  KOLPA  2:1 (0:1)

U10

Torek, 8.5.2012 ob 18:00, Stadion Ljubljana šmartno

Starejši cicibani si niso dovolili presenečenja in so gladko zmagali ter suvereno držijo prvo mesto na prvenstveni lestvici.

šMARTNO  :  KOLPA  1 : 6