športno društvo NK Kolpa

Uspešen zaključek 3. poletnega nogometnega turnirja za mlajše selekcije

šD NK Kolpa je v soboto 24. 8. 2013  v svojem športnem parku v Podzemlju uspešno izpeljala 3.poletni nogometni turnir za mlajše selekcije z mednarodno udeležbo. Glavni namen je dosežen, otroško druženje na igrišču, ob igrišču in kasneje na kopališču ob reki Kolpi, ter seveda test pripravljenosti pred prihajajočo tekmovalno sezono, ki se za mlajše dečke in cicibane  začne v soboto 31. 8. 2013.  Žal smo morali zaradi napovedanega dopoldnevnega deževja odpovedati nadaljevanje turnirja v nedeljo 25.8.2013, ko bi zaigrali še cicibani U11. Zavezujemo se, da bomo turnir U11 izpeljali v zimskem času.

 MLAJšI DEčKI U13

V soboto so tako nastopili mlajši dečki ekipe NK KOLPA, NK BELA KRAJINA A, NK BELA KRAJINA B, NK RUDAR TRBOVLJE A, NK RUDAR TRBOVLJE B, NK LOčAN škofja loka, NK LITIJA, NK KOčEVJE, NK VIR in NK OGULIN iz Hrvaške. Vse tekme so bile izredno napete, borbene in v duhu Fair playa, kar so s svojim prispevkom zagotavljali tudi naši sodniki. Po propozicijah so se ekipe sprva medsebojno razigrale v dveh skupinah. V drugi del tekmovanja pa sta se uvrstili prvo-dve uvrščeni ekipi iz vsake skupine.
  
UVRSTITEV PO PRVEM DELU RAZIGRAVANJA:
  
A skupina
 
       1.    NK Rudar Trbovlje A
       2.    NK Kolpa
       3.    NK Ogulin (HR)
       4.    NK Vir
       5.    NK Bela krajina B 

B skupina

       1.    NK Litija
       2.    NK Ločan škofja Loka
       3.    NK Kočevje
       4.    NK  Bela krajina A
       5.    NK Rudar Trbovlje B
 

POLFINALE:
 
NK Rudar Trbovlje A : NK Ločan škofja Loka      6:0
NK Litija : NK Kolpa                                             0:3
 
ZA TRETJE MESTO: 
 
NK Ločan škofja Loka : NK Litija  3:1 (po kazenskih strelih)


NK Ločan 

FINALE:
 
NK Rudar Trbovlje A  : NK Kolpa   0:4
 
Turnir je tako osvojila domača ekipa.


 
Na turnirju smo vsem sodelujočim ekipam podelili priznanja za sodelovanje, prvim trem ekipam pokale, ekipi NK Ločan iz škofje loke  priznanje za Fair Play, najboljšemu vratarju iz NK KOLPA, Alen Golobič, priznanje in pokal, najboljšemu igralcu iz NK KOLPA, Michael Pavloviæ, priznanje in pokal, ter najboljšemu strelcu iz NK Rudar Trbovlje A, Teo Razpotnik, priznanje in pokal. Posebno priznanje organizatorja pa je  bilo podeljeno vratarju NK Rudar Trbovlje B, Jan Jezerkič, ki se je na turnirju poškodoval.

Priznanja najuspešnejšim so podeljevali Župan Občine Metlika, Darko Zevnik, predstavnik sponzorja Kolpa d.d., Mirjam Kulovec, predsednik šD NK Kolpa Anton Vraničar, podpredsednik šD NK Kolpa Jože Mozetič, predstavnik sponzorja Gostilna Pezdirc Semič, Andrej Pezdirc, trener vratarjev šD NK Kolpa, Nikola šebuk
Po končanem turnirskem delu tekmovanja mlajših dečkov U13 pa so nastopili njihovi starejših klubski prijatelji, starejši dečki U15. V goste nam je prišla ekipa NK Kočevje.
 
Vsem sodelujočim ekipam želimo veliko športnih užitkov in uspehov v prihajajoči tekmovalni sezoni ter si želimo, da se čez leto dni, na tradicionalnem 4.poletnem nogometnem turnirju za mlajše selekcije, zopet srečamo. Prijavljenim ekipam U11 pa se opravičujemo zaradi odpovedi, kateremu je botrovalo vreme, katerega pa nismo mogli regulirati.
 
Na koncu se bi radi zahvalili vsem, ki so pomagali pri izvedbi navedenega turnirja, organizacijskemu odboru, selekcijam U11, U13, trenerjem, vodjem selekcij, staršem, in drugim, še posebej Rus Matjažu, sodnikom Vraničar Bor in Mika Železnjak ter drugim, ki smo jih morda nehote pozabili.

 
Sponzorji turnirja: 
1. LIPNIK TEHNIčNE VZMETI, d.o.o. črnomelj  
2. Prelet d.o.o. Metlika
3. Status d.o.o.  Metlika
4. NBM d.o.o. Metlika
5. Okrepčevalnica Bartus, GOSTINSTVO JANKO BRAčIKA S.P. Metlika
6. FRIZERSKI SALON BRANKA BRANKA BRAčIKA POLAK s.p. Metlika
7. FRIZERSTVO MATEJA MATEJA PEZDIREC S.P. Metlika
8. MONTAŽA LESNIH IZDELKOV JOŽE PLUT S.P. Božič vrh, Metlika

9. VRTNARSTVO IN CVETLIčARSTVO šIKONJA ROBERT šIKONJA S.P. črnomelj
10. "DVIGALOSERVIS" SERVIS, MONTAŽA IN REMONT DVIGAL – NIKOLA DRAGIčEVIÆ 

     S.P. Metlika
11. S-GRAD, gradbeništvo, d.o.o. Križevska vas
12. Sečnja in spravilo lesa Poljanc Roman
13. športna zveza Metlika
14. Kmetijska zadruga Metlika
15. DON DON d.o.o. Kranj
16. Tiskarna BUCIK Semič
17. GOSTILNA PEZDIRC PMM D.O.O. Semič
18. "IKEBANA BRINC" CVETLIčARNA ANTONIJA BRINC s.p. Metlika 
19. "OPTIKA M" – MARKO BOSILJEVAC S.P. Metlika
20. MB-TURIST, gostinstvo in turizem d.o.o. Metlika 

       in
21. Glasbena skupina TRIO MIX
 
 
Mlajše selekcije
šD NK Kolpa