športno društvo NK Kolpa

UVRSTITEV SELEKCIJE STAREJŠIH CICIBANOV U-10 V FINALE ZIMSKEGA TEKMOVANJA »RAD IGRAM NOGOMET«
    VELIK USPEH STAREJšIH CICIBANOV U-10 NK KOLPA   

V NK Kolpa v zimskem obdobju deluje izredno kakovostno šola nogometa, katere glavni nosilec je trener Galinac Dalibor – Dado, ki za nogometni klub »proizvaja« najmlajše nogometaše. Ti nogometaši v najmlajših selekcijah kakovostno tekmujejo pod okriljem Medobčinske nogometne zveze Ljubljana in so vzpodbudna prihodnost za vse nadaljnje starejše selekcije NK Kolpe. Najmlajše selekcije cicibanov v zimskem obdobju sezone 2009/2010  niso mirovale, ampak so trdo trenirale in uspešno tekmovale na različnih tekmovanjih. Kot smo že pisali in je bilo objvljeno v medijih (spletne novice, Ekipa, Dolenjski list, Radio Krka, Belokranjec) pa cicibani uspešno tekmujejo v najbolj množičnem zimskem tekmovanju v Sloveniji v tekmovanju »Rad igram nogomet«, ki velja tudi kot neuradno državno prvenstvo najmlajših selekcij, v katerem tekmuje večina nogometnih klubov in veliko osnovnih šol, množičnost v tekmovanju pa se iz leta v leto povečuje (http://www.radigramnogomet.si/).

 
Selekcija starejših cicibanov U-10 se je skozi prvi dve fazi tekmovanja prebila in uvrstila v polfinale navedenega tekmovanja, kar je pomenilo, da se je v polfinale uvrstila kot ena od dveh ekip iz širšega območja Medobčinske nogometne zveze Ljubljana, kot ena od osmih ekip zahodnega nogometnega območja (MNZ Ljubljana, MNZ Koper, MNZ Nova Gorica in MNZG Kranj) ter kot ena od 16 ekip v državi. Že do tu je bil dosežen nepričakovan uspeh. Seveda je to tekmovanje vseskozi spremljal Media šport, ki tudi to tekmovanje vodi, in je bilo o tekmovanju tekoče pisano v časopisu Ekipa, ki pa naše ekipe niso šteli v širši krog favoritov, kar je zagotovo cena majhnosti kluba, uspešnosti kluba, nogometno neznanega kraja, itd. (http://www.ekipa.org/index.php?p=te&i=599&s=13&t=1265626801, http://www.ekipa.org/index.php?p=te&i=605&s=11&t=1266231601). Organizator je ekipo NK Kolpe razvrstil na  polfinalni turnir v Tolmin in sicer skupaj s favorizirano domačo ekipo NK Tolmin, NK Triglav-Domplan in NK Portorož-Piran, vse ekipe nastopajo z ekipah A in vzporedno še z ekipah B, katerih rezultat pa se ne šteje v konkurenci,  saj je tudi namen tega tekmovanja množičnost.
 
Ekipa NK Kolpe in njeni navijači-starši so se tako v soboto dne 6. 3. 2010 s pričetkom ob 13.00 uri udeležili turnirja v Tolminu. Iz Metlike smo krenili na dolgo pot z avtobusom ob 8.00 uri. Pot z več postanki je trajala vse do 12.30 uri, saj je vodja odprave stremel k temu, da bi ekipo pripeljali čimbolj svežo, ne utrujeno. Na turnir smo dejansko prišli z mešanimi občutki, verjeli smo, da lahko kvalitetno in enakovredno odigramo tekme z vsemi nasprotniki, vendar kaj več napovedovati si ni upal nihče.  Na igralcih se je poznalo, da so se pozimi udeležili več težkih turnirjev in tako pridobili veliko prepotrebnih izkušenj. Bili so sproščeni, vendar odločni iti v tekme trdo, na zmago. Turnir so začele B ekipe, naša ekipa je izgubila vse tri tekme, prikazala pa je dobro igro. Zato pa je naša A selekcija igrala fenomenalno, požrtvovalno, taktično zelo dobro. V prvi tekmi so premagali NK Portorož-Piran z rezultatom 2:0. Druga tekma z ekipo NK Triglav-Domplan je bila tekma živcev. Obe ekipi sta prikazali izvrstno igro, po veliko dobrih priložnostih na obeh straneh je ostal rezultat neodločen 0:0. V tretjo tekmo s favorizirano ekipo NK Tolmin, ki je v prvih dveh krogih visoko premagovala nasprotnike in po dveh krogih vodila na turnirju, kalkulacije ni bilo. Le zmaga je prinesla uspeh-uvrstitev v finale. Iti na vse ali nič, izgubiti praktično ni bilo kaj. Potem pa smo si ogledali tekmo za v anale nogometnih tekem, bi opisali športni novinarji, in za v učbenike nogometne igre. Trener je ekipo očitno zelo dobro pripravil, na igrišče je prišla odločna igrati. NK Kolpa  je začela igrati dobro organizirano, vrhunsko taktično, z bučno podporo navijačev, s čimer  smo presenetili favorizirane domačine, jih prekašali v vseh elementih nogometne igre, in jim vsilili svojo igro. NK Kolpa je igrala, napadala, gol je visel v zraku, NK Tolminu ni uspevalo prav nič. V drugi polovici igre pa je padel NAJ-GOL. Igralec Kočevar Domen, ki je v tekmi nase vezal močno obrambo, je ves čas tekme iskal svojega soigralca na levi strani, in mu je uspelo. Z desne strani je diagonalno podal v sredino, kjer se je znašel naš najmlajši igralec Bečaj Samo, ki je z natančnim strelom premagal vratarja in pokopal upe NK Tolminu. Ekipa je nato rutinirano minimalno prednost obdržali do konca tekme. Tekmeci so si priigrali samo eno gol-priložnost, ko je njihov napadalec zgrešil prazen gol. Po zadnjem sodniškem pisku pa se je začelo rajanje. Igralci so na igrišču skupaj s trenerjem plesali v krogu, starši pa so na tribuni prejemali čestitke. NK Kolpa je zasluženo zmagala in klubu priigrala najlepše darilo. Predsednik NK Tolmin je po tekmi priznal, da je njihova selekcija podcenila igralce NK Kolpa, katerim je  čestital za prikazano igro na turnirju, obenem pa zaželel veliko sreče v FINALU.  Po končanem turnirju je nato sledilo obvezno fotografiranje. Veseljačenje in praznovanje pa se je nadaljevalo v slačilnici, avtobusu. Na poti domov smo se ustavili v Idriji, kjer smo imeli večerjo, po večerji pa smo nadaljevali pot domov, ki ni bila dolga, čeprav smo domov prišli ob 23.30 uri, saj je proslavljanje na avtobusu trajalo vso pot, spal ni nihče. Vso pot je v avtobusu donelo vzklikanje: Kolpa, Kolpa, na poti čez Gorjance pa je mlade nogometaše z novico pohvalil še novinar Radia Krka, ki je v eter posredoval novico o uspehu mladih nogometašev.
 

Z navedeno turnirsko zmago se je naša ekipa uvrstila v finale zimskega tekmovanja »Rad igram nogomet« med štiri najboljše ekipe v državi. Na finalnem turnirju bodo tako igrala najboljša štiri moštva v državi, to so: NK IDRIJA, NK MURA, NK RUDAR VELENJE in NK KOLPA.  Že s finalno uvrstitvijo je ekipa dosegla največji ekipni cicibanski uspeh v našem klubu, najverjetneje pa tudi v občini. Selekciji želimo veliko športne sreče k dosegi dokončnega uspeha, prvak zimskega tekmovanja »Rad igram nogomet«. Vse čestitke igralcem, trenerju, klubu, staršem in vsem sponzorjem, ki nam finančno in drugače pomagate pri delu z najmlajšimi nogometnimi selekcijami.