športno društvo NK Kolpa

ZA PRAZNIKE BREZ NOGOMETNIH TEKEM

čLANI
članska ekipa je v nedeljo 23. 10. 2011 v 11. krogu  Regionalne Ljubljanske LEGEA lige 11/12  izgubila. Ekipa NK Jevnica je bila tokrat boljša, 2:0 (1:0).
(http://www.mnzljubljana-zveza.si/index.cfm?akc=tekmovanja).
 
 
STAREJšI DEčKI U-14
Selekcija starejših dečkov je v soboto  22.10.2011 ob 12.30 uri v IX. krogu 1. lige  MNZ Ljubljana  na domačem stadionu v Podzemlju odigrala tekmo z MNC Vrhnika Dren. Naša ekipa si je priigrala nujno potrebne tri točke. Kolpini igralci so igrali izredno ofenzivno in so si želeli zadetkov, vendar so grešili skoraj nemogoče. Nasprotnik pa je čakal na naše napake in svoje priložnosti realiziral, zaradi česar je naša zmaga visela v zraku vse do konca. šD NK Kolpa je zmagala z rezultatom 3:2 (2:1).  Naša selekcija je povedla že v 8', strelec je bil Kirin Aleš. Potem, ko je naš drugi gol dejansko visel v zraku, je prišlo do hladnega tuša, saj je v 22' prišlo do izenačenja. Svojo premoč je NK Kolpa  nato prevesila že v 25', zadel je kapetan Kramarič Martin. Ob polčasu je tako U14 odšla v slačilnico  z minimalno prednostjo. V drugem polčasu se je igra odvijala podobno kot v prvem. Naši starejši dečki so igrali in napadali, Vrhnika pa je v svojem protinapadu v 49' rezultat izenačila na 2:2. Zgrešenih strelov in napak pa si naši starejši dečki niso več smeli privoščiti. Zbranost in željo po zmagi pa so nato uspeli realizirati v 56', ko je za končnih 3:2 zadel Dedič Denis. Z osvojitvijo treh točk so se starejši dečki povzpeli na 8. mesto v prvenstveni lestvici in so ponovno ulovili stik z ekipah iz sredine lestvice.
(http://www.mnzljubljana-zveza.si/index.cfm?Akc=tekmovanja&liga=505)

 
V zadnjih dveh kolih starejši dečki igrajo še z vodilno ekipo Svoboda Ljubljana, ki še ni izgubila,  in enajsto uvrščeno Litija-Jevnica. Cilj v preostalih dveh krogih je osvojitev treh točk, kar bi nam prineslo mirnost pred spomladanskim nadaljevanjem prvenstva.
 
MLAJšI DEčKI U-12
Selekcija mlajših dečkov pa je v lokalnem derbiju na domačem stadionu polovično uspela. V nedeljo  dne 23.10.2011 ob 13,00 uri so v IX. krogu 1. lige  MNZ Ljubljana doma  odigrali tekmo z NK Bela krajina. Ekipa A, sestavljena iz mlajših igralcev, je na prvi  tekmi  zelo dobro igrala v fazi obrambe in z  močnejšo ekipo Bele krajine, ki je v drugi polovici tekme zelo nevarno pritiskala na naš gol, ki ga je Kolpin vratar ubranil nedotaknjenega, odigrala neodločeno 0:0. Ekipa B je v prvi tekmi prikazala zelo uigrano in kombinatorno igro, v kateri je povsem nadigrala nasprotnika in 8. zadela. Zmagala je z rezultatom 8:0. Ekipa A v drugi tekmi pa po boljši in agresivnejši igri ni uspela zadeti svojih priložnosti, zaradi česar se je tudi ta tekma končala z rezultatom 0:0. B ekipa pa je v drugi tekmi po usodni napaki obrambne vrste prehitro prejela zadetek za 0:1, nakar pa svojih priložnostih, ko skoraj ni bilo mogoče zgrešiti, ni realizirala, zaradi česar je tekmo izgubila z rezultatom 0:1. Mlajši dečki so tako osvojili 5 točk in po odigranem IX. krogu selekcija zaseda 9. mestu na prvenstveni lestvici (http://www.mnzljubljana-zveza.si/index.cfm?Akc=tekmovanja&liga=507).
 
V zadnjih dveh kolih mlajši  dečki igrajo doma še z ekipo Interblock A, ki je na prvenstveni lestvici le mesto pred NK Kolpo, in v gosteh pri NK Domžale.

 
STAREJšI CICIBANI U-10

Selekcija starejših cicibanov je v tem vikendu odigrala zadnjo tekmo v jesenskem delu prvenstva. V soboto  22.10.2011 ob 11.00 uri je v VIII. krogu skupine E  MNZ Ljubljana  v gosteh odigrala tekmo z NK Svoboda Kisovec. Že sama pot je naši ekipi in njenim spremljevalcem predstavljala prvo preizkušnjo v tem tekmovalnem dnevu, vendar na selekciji ni pustila posledic potovalne utrujenosti. U10 je zadnjo tekmo odigrala z enako mero odgovornosti in bila od zadnje uvrščene ekipe na prvenstveni lestvici boljša v vseh nogometnih prvinah ter prepričljivo zmagala z rezultatom 1:6, s čimer se je ekipa zanesljivo učvrstila na 1. mestu prvenstvene lestvice skupine E in osvojila naslov JESENSKEGA PRVAKA (http://www.mnzljubljana-zveza.si/index.cfm?Akc=tekmovanja&liga=541). čestitke ekipi, vodjem selekcije in trenerju Elvir Džemiæ – Elo za izpeljavo jesenskega dela prvenstva in za dosego jesenskega cilja.
 
V zimskem terminu bo selekcija trenirala v telovadnici Oš Metlika pod okriljem zimske šole nogometa šD NK Kolpa, termina šD NK Kolpa in bo nastopila v zimskem tekmovanju desetletnikov »Rad igram nogomet«  ter morda še na drugih zimskih turnirjih.
 
CICIBANI U-9
Selekcija cicibanov U9 je bila prosta. Ekipa zaseda 4. mesto na lestvici skupine
(http://www.mnzljubljana-zveza.si/index.cfm?Akc=tekmovanja&liga=517).

 
MLAJšI CICIBANI U-8

Selekcija mlajših cicibanov je prav tako v tem vikendu odigrala zadnji turnir v jesenskem delu prvenstva. V soboto 22.10.2011 ob 09.30 uri je šD NK Kolpa kot domačin v Podzemlju izpeljala zadnji IV. turnir skupine 2  MNZ Ljubljana. Na turnirju so poleg domačina šD NK KOLPA nastopile še ekipe  NK KOčEVJE, NK BELA KRAJINA in NK šENTJERNEJ. Po odigranih III. turnirjih so ekipe iz Kočevja, Podzemlja in šentjerneja imela možnosti, da lahko po zadnjem turnirju osvojijo 1. mesto v skupini. Nogomet in športna sreča pa se je v zadnjem turnirju poigrala po svoje. Zadnji jesenski turnir je osvojila domača selekcija šD NK Kolpa, drugo mesto je osvojil NK šentjernej, tretje NK Kočevje, zadnje pa NK Bela krajina. Ta turnir pa ni vplival na spremembe na prvenstveni lestvici, saj so prve tri ekipe osvojile po 6 točk, le majhna gol razlika je bila v prednosti domačina.  V prvi tekmi se je naša selekcija srečala z NK Kočevje in izgubila 1:2, čeprav je domača ekipa povedla in bila v igri agresivnejša ter je igrala zelo napadalno, vendar je nasprotnik uspel po dveh napakah in »kontra« napadih potek tekme spreobrniti v svojo korist. V drugi tekmi z NK šentjernej je NK Kolpa spet igrala zelo napadalno in je nasprotnika stiskala na njegovi polovici, vendar svoje premoči ni uspela realizirati v zadetek. V zadnjih izdihljajih tekme pa je nasprotna obramba popustila in je prejela zadetek. šD NK Kolpa je zmagala z rezultatom 1:0. V tretji tekmi pa so se srečali še s sosednim belokranjskim klubom, NK Bela krajina, ki pa so jo premagali z rezultatom 3:1.  Na skupni lestvici po treh turnirjih šD NK Kolpa zaseda odlično 2. mesto (http://www.mnzljubljana-zveza.si/index.cfm?Akc=tekmovanja&liga=523), kar je dobro izhodišče za spomladanski del prvenstva. čestitke ekipi, vodjem selekcije in trenerju Tomislav Cindriču – Tomi za izpeljavo jesenskega dela prvenstva in za dosego odličnega jesenskega rezultata.
 
V zimskem terminu bo selekcija trenirala v telovadnici Oš Metlika in Oš Podzemelj pod okriljem zimske šole nogometa šD NK Kolpa, nastopila bo v zimskem tekmovanju osemletnikov »Rad igram nogomet« ter morda še na drugih zimskih turnirjih.